سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری در بورس

کشور ایران از پتانسیل سرمایه‌گذاری و اقتصادی بالایی برخوردار بوده و با انباشتی از فرصت‌های بالقوه در همه زمینه‌ها بالاخص بازار سرمایه روبرو بوده و دارای چشم‌انداز مناسبی در جهت بالفعل کردن آنهاست. بعد از مشخص شدن چارچوبی کلی توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵، درهای ایران به روی فعالیت اقتصادی باز می‌گردد و سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند به بازار این کشور وارد شوند و صدها میلیون دلار، شاید حتی میلیاردها دلار پول به اقتصاد ایران سرازیر خواهد شد، و در این میان بی شک بازار سرمایه ایران یکی از گزینه‌های پربازده و مناسب جهت سرمایه‌گذاری خواهد بود.

سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران

حال که به بازدهی بیشتر بازار سرمایه نسبت به بازارهای موازی در بلند مدت رسیدیم باید بدانیم که چه روش‌هایی برای سرمایه‌گذاری در بازار  بورس ایران وجود دارد.

خرید سهام

یکی از راه های سرمایه گذاری خرید مستقیم سهام و کسب سود از نوسان قیمت آن و تقسیم سود در مجامع شرکت ها است.راهی که شاید برای مبتدی ها و کسانی که دانش و تجربه کافی در این زمینه ندارند سخت باشد.

صندوق‌های سرمایه گذاری

یکی از روش‌هایی که این روزها مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار گرفته صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. این صندوق‌ها طیف وسیعی از دارایی‌ها را شامل می‌شوند. به عنوان مثال صندوق سرمایه‌گذاری کهربا مبتنی بر طلا است. مثالی دیگر صندوق‌های سهامی هستند. این صندوق‌ها پرتفوی خود را به خرید سهام اختصاص داده و متناسب با آن ارزش دارایی‌های صندوق و قیمت هر واحد آن نوسان می‌کند.