مدیریت صندوق های سرمایه گذاری

شرکت سبدگردانی سینا

مدیریت صندوق های سرمایه گذاری

بررسی بازار سهام و شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری جهت ایجاد و مدیریت سبد اختصاصی سهام در بازار سرمایه

صندوق سرمایه‌گذاری مبالغ خرد را از سرمایه‌گذاران مختلف جمع آوری کرده و این سرمایه جمع شده را به صورت تخصصی در حوزه‌های مختلف تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری توسط تیمی از تحلیل‌گران و معامله‌گران حرفه‌ای مدیریت شده تا ریسک و بازده به نحو مطلوبی کنترل شود.

معمولا افرادی که با صندوق سرمایه گذاری آشنا نیستند، سرمایه گذاری در بورس را ماه‌ها صرف زمان برای آموزش بورس و ساعت‌ها خیره شدن به مانیتور و تحلیل و بررسی سهام شرکت‌های مختلف و در نهایت تصمیم‌گیری در خصوص‌ خرید یا فروش آن‌ها می‌دانند.

اما به کارگیری روش‌های مختلف تحلیل بازار مانند تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال، تنها راه سرمایه گذاری در بورس نیست. صندوق سرمایه گذاری، از روش‌هایی است که امکان سرمایه گذاری در بورس را بدون صرف زمان و دانش فراهم می‌کند.

واحد مدیریت صندوق‌های سرمایه گذاری ما با تجربه مدیریت موفق و بهره‌مندی از کارشناسان ارشد سرمایه گذاری خود آمادگی دارد تا رکن مدیریت سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک را به عهده گیرد. بدیهی است متناسب با نوع صندوق سرمایه‌گذاری مشترک و اهداف سرمایه‌گذاری تعیین شده، استراتژی سرمایه‌گذاری مناسب تدوین و اجرا می‌گردد. کلیه فرآیندهای مدیریت سرمایه‌گذاری صندوق‌ها زیر نظر کمیته سرمایه‌گذاری آبان انجام می‌گردد و این کمیته بر عملکرد واحد مدیریت سرمایه‌گذاری نظارت کامل دارد تا از موثر بودن استراتژی‌های تدوین شده اطمینان حاصل نماید و در صورت نیاز نسبت به بهینه‌سازی آن اقدام می‌نماید.

سرمایه گذاری در صندوق ها چه مزایایی دارد؟

مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها

به لطف حضور تحلیل‌گران و معامله‌گران حرفه‌ای بازار سرمایه در تیم مدیریت سرمایه گذاری هر یک از صندوق‌های سرمایه گذاری، ریسک و بازده به نحو مطلوبی کنترل شده و مدیریت دارایی به گونه‌ای حرفه‌ای انجام می‌شود.

متنوع سازی

صندوق ها همواره تعداد زیادی از انواع مختلف اوراق بهادار را تحت مالکیت خود دارند و سبد دارایی‌های آن‌ها بسیار متنوع است. این موضوع باعث می‌شود که ریسک سرمایه گذاری به نحو مطلوبی مدیریت شود.

نقد شوندگی مناسب

بر خلاف سهام و سایر اوراق بهادار که ممکن است در بازه‌ای از زمان، برای فروش آن‌ها صف‌های سنگینی ایجاد شود و سهامداران نتوانند سرمایه خود را نقد کنند، صندوق های سرمایه گذاری نقدشوندگی بالایی دارند.

سهولت سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری‌ در صندوق ها نیاز به صرف زمان و دانش تخصصی بازار سرمایه ندارد و همه افراد جامعه می‌توانند به راحتی در صندوق ها سرمایه گذاری‌ با اعتماد به متخصصین این حوزه شرکت کنند.

صرفه جویی در مقیاس

کلیه هزینه‌های مربوط به گردآوری و تحلیل اطلاعات مورد نیاز و همچنین دریافت سود سهام و اوراق کوپنی تحت مالکیت صندوق بین همه سرمایه گذاران صندوق تقسیم می‌شود. بر همین اساس، سرانه هزینه کاهش پیدا می‌کند.

سرمایه گذاری با پول کم

سرمایه‌ گذاری در صندوق‌ ها را می‌توان گزینه‌ای مناسب برای سرمایه گذاری با پول کم در بازار سرمایه دانست. چرا که سرمایه‌گذاری در بورس با مبالغی در حدود چند ده هزار تومان نیز از طریق این صندوق‌ها امکان‌پذیر است.

سوالات متداول کاربران

بلی با استفاده از صندوق درامد ثابت  
بلی
بلی
بلی
کاملا به صورت توافقی صورت می‌گیرد.
کاملا توافقی صورت می‌گیرد.
کاملا توافقی صورت می‌گیرد.
از یک میلیارد تومان